Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Wybieramy tematy VII Kongresu Ruchów Miejskich -- Lublin, czerwiec 2021

24 marzec 2021

Jak wiecie, w ostatni weekend czerwca, czyli 25-27.06.2021 odbędzie się w Lublinie VII Kongres Ruchów Miejskich. Macie teraz możliwość WSPÓŁDECYDOWANIA o TREŚCI Kongresu. Jest on szczególny, jubileuszowy, bo odbywa się niemal dokładnie 10 lat po I KRM w Poznaniu, który miał miejsce 18-19 czerwca 2011 r. i zaowocował m.in. sformułowaniem 9 Tez Miejskich.

 Rozpoczęło się głosowanie nad wyborem tematów, które łącznie utworzą Program VII Kongresu. Głosując wybierajcie te, w których sami chcielibyście uczestniczyć. Najczęściej wskazane będą podstawą ostatecznego Programu.
Na głosy oczekujemy do 5 kwietnia 2021 r.
Głosować można klikając na ten link:

www.profitest.pl/s/39591/844sHTsq

W razie pytań, uwag, wątpliwości piszcie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Listę tych kilkudziesięciu propozycji, z których wybieracie, tworzą Wasze pomysły spotkań, warsztatów i dyskusji przysłane w odpowiedzi na ogłoszoną w lutym ankietę. W ten sposób Program Kongresu powinien być jak najbliższy potrzeb i wyobrażeń uczestników, osób aktywnie zainteresowanych działalnością ruchów miejskich.  
Program powstanie do końca kwietnia br. na podstawie otrzymanych głosów . Nie mamy nieograniczonych możliwości, choćby w zakresie sal – inne będą potrzebne na mniej popularne spotkania kameralne, inne na duże plenarne wydarzenia. Realiów, które musimy wziąć pod uwagę jest oczywiście więcej.

Wybierajmy skutecznie!

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30