Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Konkurs KRM na pracę dyplomową o problematyce miejskiej

07 styczeń 2024

Kongres Ruchów Miejskich ogłasza drugą edycję konkursu o nagrodę KRM na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki miejskiej.

 Termin składania prac to 15 marca 2024 r. Konkurs dotyczy prac licencjackich i inżynierskich oraz prac magisterskich. Mogą być one zgłaszane przez samych autorów, oraz za ich zgodą przez promotorów i przez uczelnie. Szczegółowe informacje rzeczowe i proceduralne zawiera załączony Regulamin. Załącznikami są także trzy formularze w postaci plików edytowalnych, których wypełnienie i złożenie drogą elektroniczną jest niezbędne do prawidłowego zgłoszenia pracy do konkursu.

Wyniki pierwszej edycji konkursu zostały ogłoszone w lutym 2022 r.
W kategorii najlepsza praca licencjacka i inżynierska pierwsze miejsce Komisja Konkursowa przyznała pracy Martyny Sydorów pt. „Wykluczenie transportowe w Polsce po 1989 roku na tle ustawodawstwa UE”. W kategorii prac magisterskich za godne pierwszego miejsca zostały uznane ex aequo trzy prace:
- Agaty Janik pt. „ZOOPOLIS Miasto Przyjazne Zwierzętom na przykładzie zielonej infrastruktury miasta Zabrze”
- Igi Kalbarczyk pt. „Prototypowanie urbanistyczne jako badawczo-projektowa metoda wprowadzania zmian przestrzennych i społecznych”
- Sary Malickiej-Skrzek pt. „Miasto sprawiedliwe. Nowoczesna mobilność w kontekście kształtowania miasta”.

Prace należy przesłać na adres: konkurs@kongresruchowmiejskich.pl

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30