WSPÓŁPRACA

Powołaliśmy w 2011 r. Kongres Ruchów Miejskich, by wspólnie pokonywać przeszkody, których nie mogliśmy przezwyciężyć, działając lokalnie w naszych miastach – przeszkody w postaci niedoboru potrzebnych miastom krajowych regulacji prawnych, państwowych polityk, instytucji i procedu

Pliki do pobrania

REGULAMIN PRZYZNAWANIA PATRONATÓW HONOROWYCH PRZEZ KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH

 1. Patronat KRM jest szczególnym wyróżnieniem konferencji, kongresów, spotkań i innych inicjatyw organizowanych na terenie całej Polski.
 2. Patronat przyznawany jest jednorazowo i musi mieć sprecyzowane ramy czasowe oraz adres wydarzenia (dni, zakres godzinowy, dokładne miejsce).
 3. W przypadku wydarzeń o charakterze cyklicznym o patronat honorowy należy występować każdorazowo.
 4. Przyznanie patronatu nie wiąże się ze wsparciem finansowym wydarzenia ze strony KRM.
 5. Zarząd KRM zastrzega sobie możliwość nie przyznania patronatu bez konieczności szczegółowego uzasadnienia tej decyzji. Informacja o przyznaniu patronatu lub odmowie przekazana będzie wnioskodawcy na piśmie w terminie 2 tygodniu od otrzymania prawidłowo wypełnionego wniosku.
 6. Patronatu nie udziela się wydarzeniom o charakterze komercyjnym, reklamowym czy lobbingowym. Wyjątek stanowią przedsięwzięcia , które uznane zostaną przez KRM jako istotne z punku widzenia priorytetów programowych, wizerunkowych lub promocyjnych KRM.
 7. Podstawą do wydania decyzji o przyznaniu patronatu honorowego jest prawidłowe wypełnienie i przesłanie wniosku do biura KRM  na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 8. Formularz zgłoszeniowy należy wysłać co najmniej miesiąc przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z komunikacją wydarzenia (np. przed publikacją plakatów, druków, spotów radiowych, telewizyjnych).
 9. Zarząd KRM podejmie decyzję o przyznaniu patronatu w ciągu 14 dni roboczych od otrzymania kompletnego wniosku.
 10. KRM zastrzega sobie prawo wystąpienie przedstawiciela KRM podczas organizowanego wydarzenia objętego patronatem honorowym jak również zastrzega sobie możliwość nie skorzystania z tego prawa.
 11. KRM podczas  trwania wydarzenia zastrzega sobie prawo do dystrybucji  nośników reklamowych KRM przez Organizatorów w tym: banerów, roll-upów, emisji filmów promocyjnych KRM, rozstawienie ścianki reklamowych KRM, dystrybucję ulotek /folderów.
 12. Wnioskodawca zobowiązuje się do poinformowania uczestników wydarzenia o przyznaniu patronatu KRM.
 13. Po otrzymaniu informacji o przyznaniu patronatu honorowego Organizator ma obowiązek przesłać  w terminie co najmniej  7 dni do rozpoczęcia wydarzenia materiały promujące wydarzenie w tym: linki, plakaty lub ulotki w PDF.
 14. Przyznanie przez KRM patronatu wiąże się dla Organizatora z obowiązkiem umieszczenia logotypu KRM w materiałach promocyjnych, na stronie internetowej w widocznym miejscu podczas wydarzenia oraz w informacjach medialnych. Wszelkie materiały graficzne zawierające logo KRM wymagają uprzedniej akceptacji przedstawiciela KRM.

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30