PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS! ZAPRASZAMY!

Jeśli:
• zależy Ci na tym, żeby nasze miasta były zielone, zarządzane demokratycznie i sprawiedliwie, z udziałem mieszkańców,
• chcesz aby miasta były przede wszystkim dla mieszkańców, nie tylko dla biznesu, władzy i partii politycznych, jako ich łup wyborczy,
• chciałbyś uczestniczyć w ogólnopolskim ruchu kompetentnych ludzi w każdym wieku zaangażowanych w zmienianie na lepsze naszych miast.

Jesteśmy związkiem stowarzyszeń (federacją), więc członkami KRM są organizacje, a nie osoby fizyczne. Zgodnie z zapisami naszego Statutu organizacje członkowskie zachowują pełną samodzielność. Obecnie KRM tworzy ponad 40 stowarzyszeń, zwykłych i rejestrowanych, oraz fundacji (zobacz) z ponad 20 miast. Nie jesteśmy związani z żadną ideologią, partią ani od partii zależni, dotyczy to też biznesu, struktur władzy, kościoła czy innych instytucji albo organizacji.

Tu zamieszczamy konieczne informacje i dokumenty, niezbędne by Twoja-Wasza organizacja stać się mogła także NASZĄ. Nie ma tego dużo, procedura przystąpienia do KRM jest prosta, jednak pewnej podstawowej formalizacji nie da się uniknąć. Jako KRM jesteśmy osobą prawną, działamy publicznie w oparciu o środki społeczne i publiczne, a także prywatne. Ta działalność podlega nadzorowi sądowemu i kontroli innych organów. A zwłaszcza podlega kontroli opinii publicznej. Przyłączenie się do KRM jest możliwe, jeśli organizacja kandydująca przyjmie za swoje Tezy Miejskie KRM (zobacz), czyli manifest programowo-ideowy Kongresu – dostępne niżej. Oświadczenie w tej sprawie jest częścią wniosku o przyjęcie do KRM, mającym postać Deklaracji członkowskiej. Jest w niej także zapisany wymóg uzyskania rekomendacji od dwóch organizacji członkowskich KRM. Te wymogi są zapisane w Statucie Kongresu w §. 10 i 11, odpowiedni fragment jest tu też. W każdej sprawie dotyczącej przyłączenia się do KRM można kontaktować się z nami przez maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo w inny sposób – patrz zakładka Kontakt. Są w niej też adresy naszych mediów internetowych oraz inne dane. Informacje szczegółowe o Kongresie zawiera zakładka O nas. Zapraszamy

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30