Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Webinarium: MIASTO SPRAWIEDLIWE. Nowoczesna mobilność w kontekście kształtowania miasta

21 marzec 2022

Mamy przyjemność zaprosić Was na cykl webinariów, w ramach których poznacie nagrodzone prace w konkursie Kongresu Ruchów Miejskich na najlepszą pracę dyplomową o tematyce miejskiej.

 29 marca br. odbyło się webinarium o mobilności jako warunku budowania miasta sprawiedliwego. Praca Sary Malickiej-Skrzek „MIASTO SPRAWIEDLIWE. Nowoczesna mobilność w kontekście kształtowania miasta” została nagrodzona w kategorii najlepsza praca magisterska. Spotkanie prowadziła Joanna Rayss.

Uczestniczki:

Sara Malicka-Skrzek
Absolwentka Katedry Urbanistyki i Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Laureatka Nagrody Głównej w konkursie śląskiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepszą pracę dyplomową edycji 2019 i 2021 z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju. Przedmiotem jej zainteresowań są działania związane z polepszaniem funkcjonalności miast i sposobami przywracania miasta mieszkańcom – w zakresie przestrzeni jak i współzarządzania – z tym chciałaby wiązać swoją przyszłość zawodową i rozwój naukowy. Bliskie jej sercu są także zrównoważony rozwój, dostępność, urbanistyka, komunikacja miejska, ekologia i człowiek. W wolnych chwilach sięga po książki, przytulanie, muzykę, spokój i las.

Joanna Rayss
Ekspertka (dr inż. arch. krajobrazu) w zakresie wdrażania elementów Zielonej Infrastruktury Miasta oraz Systemów Powierzchniowej Retencji Miejskiej jako narzędzi w adaptacji do zmian klimatu. Pracując jako specjalistka ds. małej retencji w spółce komunalnej Gdańskie Wody, dzięki opracowaniu autorskich narzędzi projektowo-organizacyjnych, miała okazję wpływać na zmianę miejskiej polityki zarządzania wodą opadową w kierunku większego wykorzystania zasad ekohydrologii, ekologii miasta oraz usług ekosystemów.
W latach 2009–2020 prowadziła autorską pracownię projektową Zieleniarium. Od 2019 r. wspólniczka w Rayss Group Sp. z o.o., Sp.k.
Specjalizuje się w projektowaniu terenów publicznych, zieleni osiedlowej oraz rozwiązań z zakresu Nature Based Solutions. Członkini Zarządu Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu (sak.org.pl).

Link do spotkania: https://kongresruchowmiejskich.clickmeeting.com/miasto...

ID wydarzenia: 684-838-49

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30