Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Webinarium: Wykluczenie transportowe w Polsce – praca wyróżniona w konkursie KRM.

22 marzec 2022

15 marca br. miało miejsce pierwsze webinarium w ramach cyklu prezentującego prace dyplomowe nagrodzone w konkursie Kongresu Ruchów Miejskich na najlepszą pracę o tematyce miejskiej.

 

Za najlepszą w kategorii prac licencjackich/ inżynierskich została uznana przez Komisję Konkursową praca Martyny Sydorów „Wykluczenie transportowe w Polsce po 1989 roku na tle ustawodawstwa UE”. Spotkanie z autorką na temat jej pracy poprowadził Tomasz Tosza.

Uczestnicy:

Martyna Sydorów
Absolwentka studiów licencjackich na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich na kierunku gospodarka przestrzenna na Uniwersytecie Gdańskim w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej. Do jej zainteresowań należą studia i problematyka miejska, w szczególności związana z transportem publicznym oraz badaniami potrzeb ludności małych miasteczek i wsi. Wolny czas spędza w siodle.

Tomasz Tosza
Politolog o specjalności samorządowej, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie, odpowiedzialny za wdrażanie Vision ZERO w mieście. Jaworzno w 2020 roku uzyskało nominację Komisji Europejskiej do pierwszej europejskiej nagrody BRD. Blisko stutysięczne miasto dwukrotnie miało w ostatnich latach ponad dwudziestomiesięczne okresy bez śmiertelnych wypadków drogowych. Przed przebudową układów drogowych wypadki z ofiarami miały miejsce średnio co miesiąc.

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30