Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Zapraszamy na webinarium na temat energetyki obywatelskiej

25 wrzesień 2023

Zapraszamy 27 września w godz. 17:50-19:20 na bezpłatne webinarium z udziałem prof. hon. dr inż. dr h.c. Roberta Jeżewskiego, dotyczące energetyki obywatelskiej. Wstęp Wolny.

 

Webinarium realizowane w ramach projektu „Zielona Rewolucja – energetyka obywatelska w małych i średnich miastach” jest finansowane jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy #EOG i Funduszy Norweskich w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

https://meet.google.com/pvd-metb-jsw

Energetyka obywatelska – nowy  trend energetyczny

Energetyka obywatelska, będąca innowacyjnym modelem produkcji i dystrybucji energii, odgrywa kluczową rolę w zmianie sposobu, w jaki postrzegamy energię i jej dystrybucję. Opiera się na aktywnym zaangażowaniu społeczności lokalnych w procesy energetyczne, szczególnie w produkcję energii odnawialnej. Ten model przynosi liczne korzyści ekonomiczne, społeczne i ekologiczne, a jednocześnie stanowi istotny element transformacji energetycznej. Poprzez uczestnictwo obywateli w produkcji energii, energetyka obywatelska zwiększa lokalną niezależność energetyczną i tworzy nowe możliwości zarobkowe dla społeczności. Daje obywatelom kontrolę nad produkcją i zużyciem energii, co prowadzi do większej świadomości energetycznej oraz większego zaangażowania społecznego w kwestie zrównoważonego rozwoju. Ale energetyka obywatelska poza szansą, to też wyzwania, które trzeba pokonać. O nowym trendzie energetycznym, jego szansach i wyzwaniach opowiem podczas webinarium, na które serdecznie zapraszam.

ROBERT JEŻEWSKI
Profesor honorowy, doktor inżynier, doktor honoris causa
Prezes zarządu Fundacji Pro Economico Bono, dyrektor pionów: edukacji finansowej i rozwoju produktów oraz inżynierii i odnawialnych źródeł energii
Dyplomant Akademii Ekonomicznej w Poznaniu – akredytacja AACSB (dr n. ekon.), oraz Politechniki Częstochowskiej (mgr inż. elektroenergetyki). Absolwent studiów podyplomowych Trener Biznesu w WSB we Wrocławiu, Handlu Zagranicznego na AE we Wrocławiu, oraz Odnawialnych Źródeł Energii na Politechnice Świętokrzyskiej. Profesor honorowy (prof. hon.) California Church and University Institute w Tampa (FL), oraz doctor honoris causa (dr h.c.) Abide University w Los Angeles (CA). Ukończył także Business for All na Harvard Business School Publishing, oraz Szkołę Giełdową i Zarządzanie Projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Obecnie słuchacz studiów podyplomowych Master of Business Administration na Academy Europe Open University w Hannowerze, oraz programu Financial Markets na Yale University; b. profesor i prorektor Collegium Humanum – Szkoły Głównej Menedżerskiej, aktualnie profesor i Prezydent Universitas Technica et Humanitasis. Ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, oraz Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w sektorze bankowym, energetycznym i szkolnictwie wyższym. Wolny czas spędza na przygotowaniach do triathlonu i raftingu, a zimą na nartach.

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30