Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Zielona Rewolucja – kolejne spotkania

16 kwiecień 2024

W ramach realizowanego przez Kongres Ruchów Miejskich projektu "Zielona Rewolucja – energetyka obywatelska w małych i średnich miastach” w kwietniu odbędzie się seria spotkań tematycznych w Solcu Kujawskim, Włocławku, Chełmży oraz Toruniu. 

Spotkanie organizowane są we współpracy z lokalnymi inicjatywami, które biorą udział w projekcie:
Soleckim Alarmem Klimatycznym,
Stowarzyszeniem „Jak ni jak jo”,
Fundacją Ładowarka,
Stowarzyszenie Rozruch.

Spotkania prowadzone będą przez ekspertów: p. Justynę Lesiewicz z projektu Renaldo, dr Tomasza Marca z UAM w Poznaniu oraz  Rafała Krenza  z CoopTech Hub Warszawa.

Szczegóły znajdują się pod poniższymi linkami:

https://fb.me/e/7nuM0Tq8d

https://fb.me/e/3VgFyR0BX

https://fb.me/e/hm5XaY0Uv

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30