Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Zielona Rewolucja – webinar z Pronobisem

17 kwiecień 2024
Zapraszamy na bezpłatne webinarium prowadzone przez Grzegorza Pronobisa - architekta firmy Pronobis studio, który podejmuje się projektowania partycypacyjnego i działań rewitalizacyjnych w tym rewitalizacji obiektów mieszkaniowych oraz współpracy z zróżnicowanymi interesariuszami procesów rewitalizacyjnych. 22 kwietnia br. godz. 17.00.

Podczas webinarium Grzegorz Pronobis opowie o swoich doświadczeniach współpracy z różnymi podmiotami i inwestorami w Polsce i współpracy inwestycyjnej pomiędzy nimi. Inwestorzy podejmowali próby mniej lub bardziej udane wprowadzenia systemów OZE do funkcjonowania swoich obiektów. Podejmie się oceny możliwości zawiązywania spółdzielni energetycznych przez takie podmioty oraz przyczyn niedużego zainteresowania wspólnym inwestowaniem przez kilku wspólnych inwestorów, wspólnoty mieszkaniowe itp.

Doświadczenia związane z pozyskiwaniem i wykorzystywaniem zewnętrznych środków finansowych dają pewien obraz potencjału takich form organizacyjnych w tworzeniu systemów spółdzielczych dotyczących wymiany energii. Jednocześnie ograniczenia przestrzenne i formalne nie ułatwiają oparcie funkcjonowania spółdzielni o obecne doświadczenia i wiedzę mieszkańców gmin.

Przewidziany jest czas na dyskusję.

ZAPRASZAMY!

Link do zdarzenia: https://www.facebook.com/events/776178511153607/

Spotkanie jest elementem projektu „Zielona rewolucja – energetyka obywatelska w małych i średnich miastach” jest finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30