O NAS

KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH to oddolne i dobrowolne porozumienie aktywistek i aktywistów zrzeszonych w kilkudziesięciu ruchach miejskich z ponad 20 polskich miast.

ZARZĄD KRM

Marta Jaskulska

Prezeska zarządu

PSAL Pomorskie Stowarzyszenie Aktywni Lokalnie (prezeska), Pruszcz Gdański

Marta Jaskulska - członkini Towarzystwa Urbanistów Polskich, Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Gdańskiego, Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Gdańskiego, doktor socjologii, projektuje i prowadzi procesy partycypacji publicznej, pracuje w Katedrze Socjologii Kultury i Komunikowania na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Kinga Wiśniewska

Wiceprezes zarządu

Stowarzyszenie Incjatyw Możliwych RzeczJasna, Ostróda

Kinga Wiśniewska - z wykształcenia prawniczka, z zamiłowania specjalistka ds nowych technologii i komunikacji. Społeczniczka i współzałożycielka Stowarzyszenia Inicjatyw Możliwych RzeczJasna w Ostródzie. Absolwentka XIII edycji Programu Liderzy PAFW. Wierzy w siłę małych centrów świata i stara się łączyć perspektywę prowincji z perspektywą Warszawy przerzucając mosty wszędzie tam, gdzie to jest możliwe.

Patryk Białas

Wiceprezes zarządu

prezes zarządu Stowarzyszenia Bo Miasto, radny Miasta Katowice

Patryk Białas – jeden z założycieli Śląskiego Ruchu Klimatycznego, krajowy koordynator liderów Climate Reality Project, koordynator kampanii Czyste Powietrze w Katowicach, wcześniej koordynator Katowickiego Alarmu Smogowego.Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UŚ i Podyplomowego Studium Rozwoju Regionalnego i Polityki Regionalnej na Akademii Rozwoju Regionalnego UW.Dyrektor Centrum Innowacji i Kompetencji w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach. Od szeregu lat zajmuje się rozwojem regionalnym, rozwojem technologicznym, transferem i komercjalizacją technologii.

Grażyna Czajkowska

Członkini zarządu

Fundacja Rozwoju KOCHAM SOPOT

Grażyna Czajkowska - sopocianka, radna miejska III kadencji, przedsiębiorczyni zaangażowana w rodzinną firmę. Ukończyła ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim. Zaangażowana społecznie od lat w wiele inicjatyw, propagatorka instrumentów partycypacyjnych wśród mieszkańców, ostatnio w procesach planowania przestrzennego. W 2011 r. w sopockiej Radzie Miasta kierowała zespołem, który przygotował  pierwszy w Polsce Budżet Obywatelski. Zachęca do zmiany tradycyjnych nawyków poruszania się po Sopocie w kierunku  komunikacji pieszo–rowerowej,  współdzielonej i transportu publicznego.

Paweł Górny

Członek zarządu

Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy

Paweł Górny - absolwent studiów podyplomowych Zarządzanie Miastem i Polityka Miejska na SGH oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, członek zespołów doradczych przy Prezydencie Miasta Bydgoszczy ds. partycypacji, bezpieczeństwa drogowego oraz polityki rowerowej, bo „miasto jest dla ludzi”.

Piotr Kempisty

Członek zarządu

 

Fundacja Instytut Działań Miejskich, Białystok

Piotr Kempisty - prawnik i aktywista. Działa w obszarze ekologii i planowania przestrzennego. Członek zarządu fundacji Instytut Działań Miejskich i stowarzyszenia Rowerowy Białystok. Ekspert prawny Kongresu Ruchów Miejskich. Inicjator ruchu społecznego Inicjatywa dla Białegostoku, z którym startował w wyborach samorządowych w 2018 roku. Prywatnie rowerzysta, miłośnik mocnych brzmień i przyrody.

Sylwia Kowalska

Członkini zarządu

 Stowarzyszenie Czas Mieszkańców, Toruń

Sylwia Kowalska -- prezeska Stowarzyszenia Czas Mieszkańców w Toruniu; ekspertka ds. szkoleń i konsultacji społecznych w Fundacji STABILO; absolwentka Politycznej Szkoły Liderów. Ekolożka; współzałożycielka toruńskich Jadłodzielni i Ruchu Foodsharing Polska; działaczka na rzecz ograniczenia marnowania żywności; zaangażowana w akcję „Cyrk bez zwierząt”; feministka, założycielka grupy Toruńskie Dziewuchy, koordynatorka projektu „Ratujmy Kobiety”; współorganizatorka akcji antyprzemocowej „Nazywam się Miliard” oraz Marszu Równości
w Toruniu. Od wielu lat zaangażowana w działania na rzecz miasta.

KOMISJA REWIZYJNA KRM

Witold Gawda

Przewodniczący komisji

DIALOG Fundacja Inicjatyw Obywatelskich, Łomianki

Witold Gawda -- z wykształcenia socjolog. Pracował w mediach, był m.in. dyrektorem Biura Reklamy TVP. Założył w Łomiankach ruch miejski DIALOG. Współtwórca porozumienia „Mieszkańcy Łomianek”, które w 2018 r. wygrało wybory na burmistrza i wraz z koalicjantem ma większość w Radzie Miejskiej. Obecnie wiceburmistrz Łomianek.

Krzysztof Iwanow

Członek komisji

Wiceprezes i współzałożyciel Stowarzyszenia „Mieszkańcy dla Sopotu”.

Związany z Kongresem Ruchów Miejskich od IV Kongresu w Gorzowie Wielkopolskim we wrześniu 2015 r. Społecznik, aktywista miejski, animator społeczności lokalnych. Członek gdańskiej i sopockiej Rady Organizacji Pozarządowych. Działa m.in. na rzecz osób w kryzysie bezdomności i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Entuzjasta zrównoważonej mobilności miejskiej. Sopocki Wolontariusz Roku 2015.

Mikołaj Kołacz

Członek komisji

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, Warszawa

Urodzony i mieszkający w Warszawie, z zawodu architekt, autor licznych projektów, opracowań, wystaw i publikacji, w tym nagradzanych i faktycznie zrealizowanych oraz inspektor nadzoru lub realizator inwestycji budowlanych. Współpracujący także z Uniwersytetem Warszawskim. Zaangażowany społecznie samorząd architektów, w tym sędzia Krajowego Sądu Dyscyplinarnego Izby Architektów RP. Żonaty, uprawia narciarstwo, kajakarstwo i jazdę konną, interesuje się ekologią i politykami miejskie, street-artem oraz historią i literaturą Europy środkowej i płd.-wsch.

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30