O NAS

KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH to oddolne i dobrowolne porozumienie aktywistek i aktywistów zrzeszonych w kilkudziesięciu ruchach miejskich z ponad 20 polskich miast.

ZARZĄD KRM

Witold Gawda

Prezes zarządu

DIALOG Fundacja Inicjatyw Obywatelskich, Łomianki

Witold Gawda -- z wykształcenia socjolog. Pracował w mediach, był m.in. dyrektorem Biura Reklamy TVP. Założył w Łomiankach ruch miejski DIALOG. Współtwórca porozumienia „Mieszkańcy Łomianek”, które w 2018 r. wygrało wybory na burmistrza i wraz z koalicjantem ma większość w Radzie Miejskiej. Obecnie wiceburmistrz Łomianek.

Agnieszka Krzyżak-Pitura

Wiceprezeska zarządu

Fundacja Rodzic w Mieście Warszawa

Założycielka i prezeska Fundacji Rodzic w Mieście. Działa na rzecz miast dobrych do życia dla rodzin z dziećmi, miast demokratycznych i miast praw człowieka. Zajmuje się rozwojem koncepcji „szkolnych ulic” i „ulic dla dzieci” jako narzędzia realizowania polityk miejskich z obszaru zrównoważonej mobilności, czystego powietrza, włączenia społecznego. Ekspertka Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Mobilności m.st. Warszawy, grupy roboczej Placemaking Europe Kids, grupy tematycznej „Metropolia w ruchu” pracującej nad strategią rozwoju Metropolii Warszawskiej 2040, grupy roboczej „Społeczeństwo” opracowującej Koncepcję Rozwoju Kraju 2050, członkini zarządu Kongresu Ruchów Miejskich. Zasiadała w Radzie Warszawskiego Transportu Publicznego. Współpracuje z Clean Cities Campaign (Koalicją na Rzecz Czystych Miast).

Grażyna Czajkowska

Wiceprezeska zarządu

Fundacja Rozwoju KOCHAM SOPOT

Grażyna Czajkowska - sopocianka, radna miejska III kadencji, przedsiębiorczyni zaangażowana w rodzinną firmę. Ukończyła ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim. Zaangażowana społecznie od lat w wiele inicjatyw, propagatorka instrumentów partycypacyjnych wśród mieszkańców, ostatnio w procesach planowania przestrzennego. W 2011 r. w sopockiej Radzie Miasta kierowała zespołem, który przygotował  pierwszy w Polsce Budżet Obywatelski. Zachęca do zmiany tradycyjnych nawyków poruszania się po Sopocie w kierunku  komunikacji pieszo–rowerowej,  współdzielonej i transportu publicznego.

KOMISJA REWIZYJNA KRM

Mikołaj Kołacz

Przewodniczący komisji

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, Warszawa

Urodzony i mieszkający w Warszawie, z zawodu architekt, autor licznych projektów, opracowań, wystaw i publikacji, w tym nagradzanych i faktycznie zrealizowanych oraz inspektor nadzoru lub realizator inwestycji budowlanych. Współpracujący także z Uniwersytetem Warszawskim. Zaangażowany społecznie samorząd architektów, w tym sędzia Krajowego Sądu Dyscyplinarnego Izby Architektów RP. Żonaty, uprawia narciarstwo, kajakarstwo i jazdę konną, interesuje się ekologią i politykami miejskie, street-artem oraz historią i literaturą Europy środkowej i płd.-wsch.

Krzysztof Iwanow

Członek komisji

Wiceprezes i współzałożyciel Stowarzyszenia „Mieszkańcy dla Sopotu”.

Związany z Kongresem Ruchów Miejskich od IV Kongresu w Gorzowie Wielkopolskim we wrześniu 2015 r. Społecznik, aktywista miejski, animator społeczności lokalnych. Członek gdańskiej i sopockiej Rady Organizacji Pozarządowych. Działa m.in. na rzecz osób w kryzysie bezdomności i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Entuzjasta zrównoważonej mobilności miejskiej. Sopocki Wolontariusz Roku 2015.

Marta Jaskulska

Członkini komisji

PSAL Pomorskie Stowarzyszenie Aktywni Lokalnie (prezeska), Pruszcz Gdański

Marta Jaskulska - członkini Towarzystwa Urbanistów Polskich, Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Gdańskiego, Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Gdańskiego, doktor socjologii, projektuje i prowadzi procesy partycypacji publicznej, pracuje w Katedrze Socjologii Kultury i Komunikowania na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30