Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Webinarium: Ekonomia społeczna w czasach pandemii. O CieKAWIe w Gdańsku

21 listopad 2020

Wtorek 17 listopada 2020

W debacie publicznej obecna jest szeroka dyskusja o kondycji gospodarki w okresie pandemii. A jak radzą sobie podmioty ekonomii społecznej w czasie pandemii? Zapraszamy do dyskusji na przykładzie kawiarni CieKAWA w Gdańsku.

 

Prowadzenie  -- KRZYSZTOF SKRZYPSKI

O naszym gościu:
Z wykształcenia pedagog; z zamiłowania społecznik, idealista, człowiek z pasją, ciekawy ludzi i świata, kawoholik, marzyciel, lovelasss…
Od 2008 roku pracuje w Polskim Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku, od 2011 roku kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej.
Od 2016 roku Radny Dzielnicy Przymorze Wielkie, w której pełni funkcję Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy.
Od 2018 roku Prezes Ciekawej Spółdzielni Socjalnej w Gdańsku.
Laureat Gdańskiej Nagrody Równości, którą otrzymał z rąk śp. Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza.
„Krzysztof Skrzypski jest kierownikiem warsztatu terapii zajęciowej w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Gdańsku. Zainicjował stworzenie w Gdańsku spółdzielni socjalnej Ciekawa – przedsiębiorstwa społecznego, które będzie prowadziło kawiarnię oraz kuchnię, tworząc miejsca pracy dla osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Jest przewodniczącym zarządu Rady Dzielnicy Przymorze Wielkie. Sprawy dotyczące osób niepełnosprawnych zawsze stawia na pierwszym miejscu” – napisano w uzasadnieniu nagrody.
Fan kryminałów i thrillerów psychologicznych. Miłośnik Italii. Uwielbia odpoczywać na łonie natury, szczególnie lubi las, gdzie najpełniej odpoczywa, wycisza się, zbiera energię do dalszego działania…

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30