Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Spotkanie KRM: zarządzanie migracjami w mieście

05 listopad 2021

Zapraszamy na spotkanie KRM w sieci pt.: Zarządzanie migracjami – przykład Gdańskiego Modelu Integracji Imigrantów. Czas akcji: 9 listopada br.  godz. 18.00. Prowadzenie: Katarzyna Szczepańska.

Temat uchodźców, imigrantów, przemieszcania się coraz większych grup ludności na większe odległości jest dziś w centrum publicznej uwagi. Wywołuje duże emocje, negatywne jak lęk i wrogość, oraz pozytywne jak współczucie i solidarność. Ma swój wymira miejski, choć nie wydaje się to oczywiste. Proponujemy konkrtetną o tym rozmowę, bo zarządzanie migracjami jest kluczem do sukcesu miast i ich rozwoju. Pojawiają się jednak pytania: czy nasze miasta są gotowe na przyjęcie migrantów? Co samorządy mogą zrobić przy braku krajowej polityki migracyjnej? Porozmawiamy o tym na przykładzie Gdańskiego Modelu Integracji Imigrantów.

Link do wydarzenia: https://kongresruchowmiejskich.clickmeeting.com/zarzadzanie-migracjami?fbclid

ID wydarzenia: 976-117-645

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30