Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Konkurs KRM na pracę dyplomową o tematyce miejskiej

06 listopad 2021

Kongres Ruchów Miejskich chce nagrodzić i opublikować najlepsze prace dyplomowe dotyczące szerokorozumianej „kwestii miejskiej”. Absolwenci/ absolwentki, pozostał Wam jeszcze miesiąc i kilka krótkich dni na zgłoszenie swoich prac do konkursu – do 10 grudnia br.! Mogą to także zrobić Wasze uczelnie lub promotorzy. Szczegóły dalej i w załącznikach.

 Celem konkursu jest promowanie problematyki miejskiej, wspieranie poszukiwań twórczych w tym obszarze, praktycznych i teoretycznych, a zwłaszcza osób takie poszukiwania podejmujących na poziomie akademickim, oraz przyczynienie się do jeszcze wyższej jakości kształcenia na studiach miejskich.

Konkurs obejmuje prace dyplomowe w dwóch kategoriach: prac licencjackich/inżynierskich oraz prac magisterskich, obronionych w roku akademickim 2019/2020 oraz 2020/2021. Jego obszar tematyczny jest bardzo szeroki, obejmuje cały zakres wyzwań miejskich zawartych w Tezach Miejskich KRM. Bardziej szczegółowa tematyka Konkursu jest enumeratywnie wyliczona w załączonym Regulaminie Konkursu, z którym trzeba się koniecznie zapoznać przed zgłoszeniem swojej pracy.

W wersji edytowalnej ułatwiającej wypełnienie zamieszczamy załączniki do Regulaminu. Ewentualne pytania proszę kierować na nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Powodzenia i na start!

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30