Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Webinarium: Budowanie kampanii w internecie – narzędzia i komunikacja

10 czerwiec 2021

8 czerwca br. odbyło się kolejne, otwarte webinarium Kongresu Ruchów Miejskich, które można określić jako „narzędziowe” – służyło tematyce korzystania z narzędzi internetowych dla celów planowania i prowadzenia kampanii społecznych.

 Trzeba podkreślić, że było to webinarium otwarte, ponieważ 22 czerwca br. odbędzie się wyjątkowe szkolenie TYLKO dla uczestników organizacji członkowskich Kongresu Ruchów Miejskich, na temat wykorzystywania mediów społecznościowych przez organizacje społeczne.

Prelegenci:

Natalia Węgrzyn
Menadżerka kampanii w Purpose Climate Lab i koordynatorka komunikacji w Fundacja Reporterów.
Natalia tworzy kampanie w obszarze klimatu i środowiska, współpracuje z organizacjami pozarządowymi, samorządami i ekspertami/ekspertkami. Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu kampanii, budowaniu komunikacji i zarządzaniu projektami dla organizacji pozarządowych w Wielkiej Brytanii i w Polsce.
Przed dołączeniem do Purpose Climate Lab, Natalia pracowała w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka jako koordynatorka ds. PR. Wcześniej przez wiele lat pracowała w Amnesty International, gdzie zajmowała się opracowywaniem strategii globalnych kampanii, koordynowała jedną z największych akcji na rzecz praw człowieka -- Maraton Pisania Listów oraz była rzeczniczką prasową organizacji w Polsce.
Ma na swoim koncie kilka nagród za kampanie społeczne, w tym Brązowy Spinacz w kategorii Public affairs i lobbying, srebrny Spinacz w kategorii NGO i sektor publiczny, Gold Euro Effie oraz Nagrodę Facebooka za kampanię dotyczącą praw uchodźców i migrantów.

Piotr Chmielewski
Założyciel agencji Social Media Now – merytorycznie o mediach społecznościowych, specjalizującej się w kampaniach reklamowych na Facebooku i Instagramie. Doradca i szkoleniowiec: od 2010 roku zrealizował ponad 600 dni szkoleniowych dla kilku tysięcy osób. Jako jeden z nielicznych w Polsce posiada oba oficjalne facebookowe certyfikaty potwierdzające kompetencje „Facebook Certified Planning Professional” i „Facebook Certified Buying Professional”. Ma ogromne doświadczenie dydaktyczne, będące efektem 8 lat pracy szkoleniowej. Potrafi prowadzić zajęcia w sposób ciekawy, atrakcyjny dla uczestników i – przede  wszystkim – skuteczny.

Prowadzenie

Patryk Białas
Dyrektor Centrum Innowacji i Kompetencji w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach. Absolwent m. in. Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz Podyplomowego Studium Rozwoju Regionalnego i Polityki Regionalnej, Akademii Rozwoju Regionalnego. Prezes stowarzyszenia BoMiasto, wiceprezes zarządu Kongresu Ruchów Miejskich, jeden z założycieli Śląskiego Ruchu Klimatycznego, krajowy koordynator polskich liderów Climate Reality Project, koordynator kampanii Czyste Powietrze w Katowicach, wcześniej koordynator Katowickiego Alarmu Smogowego, wcześniej członek Polskiego Alarmu Smogowego, animator Laudato si w Światowym Ruchu Katolików na Rzecz Środowiska (GCCM), członek zarządu Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu (REFA). Radny Rady Miasta Katowice.

 

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30