Przemysław Pluciński

Przemysław Pluciński

Doktor socjologii, adiunkt w Zakładzie Badań Dynamiki Społecznej na Wydziale Socjologii UAM w Poznaniu. Współautor monografii O miejskiej sferze publicznej. Obywatelskość i konflikty o przestrzeń. Autor licznych artykułów w czasopismach krajowych i zagranicznych. Sympatyk i peryferyjny uczestnik ruchów społecznych. Okazjonalnie publicysta i tłumacz. Główne zainteresowania naukowe to teoria socjologiczna, teoria krytyczna społeczeństwa, ruchy społeczne, socjologia miasta, nierówności społeczne.

Ruchy uczące się czyli o wiedzy dla miejskich ruchów społecznych

15 listopad 2019

Miejskie ruchy społeczne to ruchy uczące się. Będąc przedmiotem badań i źródłem poznania są jednocześnie podmiotami aktywnie wytwarzającymi wiedzę: zarówno autorefleksyjnie, o sobie samych, jak również o naturalnym kontekście ich działania – miastach i miejskości. Umiejętnie korzystając z zasobów akademickich, miejskie ruchy społeczne stanową jedną z istotnych agend współwytwarzających wiedzę o współczesnym świecie.

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30