Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Webinarium: Prototypowanie urbanistyczne – praca z I nagrodą KRM

06 kwiecień 2022

4 kwietnia br. miało miejsce ostatnie z cyklu webinariów, w ramach którego były prezentowane najlepsze prace dyplomowe o tematyce miejskie, nagrodzone w konkursie Kongresu Ruchów Miejskich.

IGA KALBARCZYK, laureatka w kategorii praca magisterska, przedstawiła pracę pt. „Prototypowanie urbanistyczne jako badawczo-projektowa metoda wprowadzania zmian przestrzennych i społecznych".

Spotkanie poprowadziła Marta Bejnar-Bejnarowicz.

O uczestniczkach webinarium:

Iga Kalbarczyk
Socjolożka, koordynatorka konsultacji i badań społecznych mających na celu wspieranie procesów projektowania miejskich przestrzeni publicznych. Od 5 lat zaangażowana w procesy oparte na urbanistyce eksperymentalnej. Związana z projektem Żywa Ulica i Pracownią Urbanistyki Społecznej. Wspiera szkoły prototypowania organizowane przez Metropolię Górnośląsko-Zagłębiowską. Na co dzień pracuje w Urzędzie Miasta w Gorzowie Wielkopolskim.

Marta Bejnar-Bejnarowicz
Gorzowianka, architekt, społeczniczka, członkini zarządu Związku Stowarzyszeń Kongres Ruchów Miejskich, działaczka Inicjatywy Obywatelskiej Ludzie dla Miasta. Ukończyła Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej, kierunek Architektura i Urbanistyka. Prowadzi autorskie biuro projektowe. Absolwentka 23. Szkoły Liderów Politycznych. Prezes Stowarzyszenia Ludzie dla Miasta. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP Oddział Gorzów Wielkopolski i Rady Lubuskiej Okręgowej Izby Architektów.

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30