Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Webinarium: Kultura w dobie pandemii – wyzwania, strategie, inspiracje

18 luty 2021

16 lutego br. mieliśmy okazję uczestniczyć w webinarium KRM poświęconym kulturze, jako że KULTURA to nasz temat miesiąca w lutym. A okoliczności dla kultury są trudne jeśli nie dramatyczne – wiosenny lockdown był bezprecedensowym wydarzeniem w polskiej kulturze. Z dnia na dzień instytucje musiały się zamknąć i całkowicie zmienić formułę działania.

 Marta Siwicka, specjalistka ds. komunikacji w #TeatrHorzycyTorun opowiedziała o tym, jak toruńska instytucja zmierzyła się z wyzwaniami, które stanęły przed kulturą w dobie pandemii. Zaprezentowała pomysły i narzędzia, którymi teatr starał się pozostać w kontakcie ze swoimi widzami.

Magda Jasińska, animatorka i koordynatorka projektów artystyczno-społecznych, przybliżyła najciekawsze praktyki z wybranych polskich instytucji kultury związane z utrzymaniem kontaktu z odbiorcami mimo pandemii. Omówiła też trendy i innowacje powstałe w odpowiedzi na pandemię.

O naszych gościach:

Marta Siwicka
Specjalistka Public Relations, literaturoznawczyni, animatorka kultury. W Teatrze Horzycy pracuje jako specjalistka ds. komunikacji. Specjalizuje się w mediach społecznościowych. Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych Marketing Kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Obroniła rozprawę doktorską w Zakładzie Antropologii Literatury UAM.

Magda Jasińska
Animatorka kultury, teatrolożka, trenerka. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Międzyuczelnianych Indywidualnych Studiów Humanistycznych „Artes Liberales”. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu komunikacji społecznej i PR w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Pracuje w Fundacji Stabilo jako ekspertka ds. konsultacji społecznych i szkoleń.

Przygotowanie i prowadzenie:

Sylwia Kowalska
Prezeska stow. „Czas Mieszkańców” z Torunia; ekspertka ds. szkoleń i konsultacji społecznych w Fundacji Stabilo; członkini zarządu KRM; absolwentka Politycznej Szkoły Liderów. Ekolożka; współzałożycielka toruńskich Jadłodzielni i Ruchu Foodsharing Polska; działaczka na rzecz ograniczenia marnowania żywności; zaangażowana w akcję „Cyrk bez zwierząt”; feministka, założycielka grupy Toruńskie Dziewuchy, koordynatorka projektu „Ratujmy Kobiety”.

Polecamy Waszej uwadze..

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30