Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Fundraising w mieście – szkolenie dla aktywistek i aktywistów

08 grudzień 2020

Jak i gdzie możemy szukać środków na miejskie projekty?
Zapraszamy na szkolenie dla miejskich aktywistów i aktywistek o fundraisingu w mieście.

 Program szkolenia:
1. Pierwsze kroki w fundraisingu – od czego zacząć budowanie stałości finansowej w organizacji.
2. Misja jako podstawowy element budowania systemu finansowego.
3. Komunikacja z darczyńcą indywidualnym na przykładzie 15 Tez Miejskich.
4. Miasto to społeczność. W jaki sposób zamienić ją w darczyńców lub sponsorów.
5. Skuteczność w fundraisingu: odpowiedź na kilka ważnych pytań – od pomysłu do realizacji projektów długofalowych.

Prowadzenie: ANNA JĘDRZEJEWSKA

Anna jest fundraiserką Kongresu Ruchów Miejskich, społeczniczką i przedsiębiorczynią. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu komunikacji, public relations oraz społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Z wykształcenia pedagog. Przez 20 lat związana z jedną z gdańskich organizacji pozarządowych. Specjalistka od pozyskiwania funduszy, budowania relacji i utrzymywania kontaktów ze sponsorami. Koordynatorka wydarzeń specjalnych, w tym koncertów charytatywnych, imprez plenerowych tworzenia i wdrażanie strategii fundrasingowych. Pomysłodawczyni oraz trenerka programu pilotażowego „Twoje pierwsze kroki w fundraisingu” od pięciu lat realizowanego przy współpracy z Miastem Gdańsk. Realizuje autorski program „Ogród Matyldy – jak rośnie jedzenie”, program oparty na tezie: z ogrodu do kuchni oraz „Filek Pomocy” autorski program uczenia dzieci, czym jest filantropia i jak pomagać.

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30