Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Active Citizens: razem dla ochrony klimatu - nabór na szkolenie

08 marzec 2021

Cześć! Pilne!
Wspólnie z British Council szukamy młodych, pełnych pasji osób, które chcą się przyłączyć do programu Active Citizens: RAZEM DLA OCHRONY KLIMATU i podjąć działania w kwestii największego problemu, przed którym stoi dziś nasza planeta.
Zespół KRM

 

Realizuj swoje pomysły!

Młodzi ludzie na całym świecie postrzegają zmiany klimatyczne jako największe globalne wyzwanie, przed którym dziś wszyscy stoimy.
Projekt „Active Citizens: razem przeciw zmianom klimatu” i British Council dają młodym ludziom szansę stawienia czoła temu wyzwaniu. W projekcie uczestniczą osoby z sześciu krajów Europy (Polski, Grecji, Chorwacji, Bułgarii, Cypru oraz Irlandi).
Osoby, które pomyślnie przejdą proces rekrutacji, będą mogły urzeczywistnić swoje innowacyjne pomysły dotyczące zrównoważonego rozwoju.
Dzięki modelowi Active Citizens i dekadom doświadczenia British Council w realizacji projektów zmian społecznych, będziesz w stanie zbudować sieć międzynarodowych kontaktów, rozwinąć nowe umiejętności i zyskać możliwość urzeczywistnienia swoich pomysłów zmieniających nasz świat na lepsze.

INFORMACJE o PROJEKCIE

Bądź w centrum międzynarodowego przedsięwzięcia!

„Active Citizens: razem przeciw zmianom klimatu” to część globalnego programu British Council związanego z konferencją klimatyczneą COP26, która odbędzie się w Glasgow w listopadzie 2021 r. British Council współpracuje z partnerami z Wielkiej Brytanii i z całego świata, aby wspierać osiągnięcia COP26 poprzez tworzenie możliwości współpracy, dialogu i działań dotyczących wspólnych wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi.

Projekty Active Citizens są realizowane w 22 krajach (w tym sześciu krajach UE). To oznacza, że będziesz częścią globalnego zespołu młodych ludzi, których łączy pasja społecznego działania dla środowiska i klimatu.

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

Kto może się zgłaszać – podstawowe wymagania:

● osoby między 18 a 30 rokiem życia;
● mogące poświęcić 10-15 godzin tygodniowo przez okres 2-3 tygodni, by uczestniczyć w szkoleniu krajowym w marcu i kwietniu (terminy szkoleń: 17.03, 26.03, 9.04, 16.04, w godzinach popołudniowych, 17.04 w godzinach rannych/okołopołudniowych);
● oczekujemy, że przed końcem warsztatów, będziesz gotów/a zrealizować działanie społeczne przygotowane ze wsparciem facylitatorów, w zgodzie z założeniami Projektu;
● znające w stopniu komunikatywnym język angielski (szkolenia odbywają się w języku polskim, w ramach projektu planowane są jednak wydarzenia międzynarodowe, które odbywać się będą w języku angielskim).

Kogo szukamy?

W swoim zgłoszeniu postaraj się wykazać, że:
● aktywnie działałeś/aś w grupach i projektach młodzieżowych lub wolontariacie;
● posiadasz umiejętności związane z planowaniem i koordynowaniem projektów oraz przywództwem;
● masz silne poczucie lokalnej i regionalnej tożsamości oraz dziedzictwa kulturowego;
● posiadasz wiedzę oraz rozeznanie dotyczące Twojej lokalnej społeczności;
● masz silne poczucie odpowiedzialności dotyczące spraw zrównoważonego rozwoju/ zmian klimatu/ ochrony środowiska;
● doceniasz różnorodność, cechuje cię otwartość na współpracę z osobami z różnych środowisk, kultur i społeczności.

Jak zgłosić się do projektu?

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj https://cutt.ly/al5UyY4
Na zgłoszenia czekamy do 11 marca 2021.
O przyjęciu na szkolenie poinformujemy do 15 marca 2021.

Więcej informacji

Kontakt w sprawie udzielania informacji:
Marta Jaskulska, Kongres Ruchów Miejskich, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje źródłowe:

Active Citizens: Social action for climate change (global programme)
British Council: Our work on climate change and COP26

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30