Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Webinarium: Miasto Botaniczne

14 listopad 2020

Wtorek, 10 listopada 2020

Dlaczego miasto botaniczne? Jak powiedziała nasza prelegentka: ponieważ brakuje nam prostych i łatwych przekazów w bardzo ważnych aspektach naszego życia. Ma ambicje, aby przekonać choć kilka osób do tolerancji i szacunku wobec zieleni ruderalnej, czyli takiej przypadkowej, która porasta wolną od zabudowy przestrzeń miasta.

 

prowadząca

Marzena Mruk-Wszałek
Absolwentka Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), Wydziału Rolnictwa i Kształtowania Środowiska. Jak sama mówi: „ART to najwspanialsza uczelnia świata, która przekazała mi wiedzę z dziedziny: rolnictwa, ochrony środowiska i przyrody oraz projektowania terenów zieleni. Jednocześnie pod koniec studiów magisterskich uczęszczałam na wydziale zootechniki na dodatkowe zajęcia z łowiectwa i kynologii. Na wydziale zootechniki napisałam pracę magisterską, która otrzymała główną nagrodę od Naczelnej Organizacji Technicznej (NOT) w Olsztynie z dziedziny środowiska i krajobrazu”.
 Od ponad 20 lat pracuje w samorządzie gdańskim i zajmuje się planowaniem przestrzennym, w zespole branżowym w tzw. przemyśle pisania ocen oddziaływania na środowisko do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Uczestniczy również w tworzeniu innych dokumentów strategicznych związanych z przestrzenią miejską. Jest członkinią Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej gminy Przywidz, w której również zajmuje się planowaniem przestrzennym.
 We wrześniu zaczęła szkolną przygodę z florystyką i bukieciarstwem i chce zostać mistrzynią florystyki.
 Pasja/hobby/obowiązki: uwielbia ludzi, wszystkie arty, pisze ikony, łazi po górach, jeździ na rowerze, regularnie biega słuchając muzyki. Matka dwojga dzieci, żona oraz pańcia dwóch kotów o imionach Tradycja i Pacyna.

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30