Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Webinarium: Zielone waluty dla zielonych miast

18 listopad 2021

Zapraszamy aktywistów, reprezentantów organizacji pozarządowych oraz inicjatyw nieformalnych na warsztaty „Zielone waluty dla zielonych miast”.

 

Czas akcji: wtorek, 30 listopada br. godz. 18:00

Liczba miejsc ograniczona – prosimy o rejestrację pod tym linkiem: https://kongresruchowmiejskich.clickmeeting.com/zielone-waluty-dla-zielonych-miast

Id wydarzenia 769-251-575

Warsztat będzie miał na celu pokazanie możliwości wspierania zachowań ekologicznych i animowania działań społecznych za pomocą alternatywnych walut lokalnych. Zostaną zaprezentowane przykłady walut z powodzeniem funkcjonujących w Europie. Następnie uczestnicy warsztatu będą mieli sami okazję zastanowić się, na jakie wyzwania mogą odpowiedzieć podobne projekty w polskich miastach, jakie dobre praktyki mogą wzmacniać i jakich aktorów miejskiego teatru mogą łączyć.

Spotkanie jest częścią projektu Greencoin, realizowanego przez konsorcjum jednostek naukowych i pozarządowych: Politechniki Gdańskiej, Stowarzyszenia Inicjatywa Miasto, Szkoły Głównej Handlowej, Akademii Pedagogiki Specjalnej, Uniwersytetu Metropolitalnego w Oslo i Uniwersytetu w Stavanger. Celem projektu Greencoin, finansowanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG oraz z budżetu państwa, jest stworzenie systemu promowania zachowań ekologicznych za pomocą alternatywnej wirtualnej waluty. W rozwój waluty zaangażowało się Miasto Gdańsk.

Prowadzenie:

Małgorzata Romanowska
Pomysłodawczyni projektu Greencoin. Animatorka działań edukacyjno-kulturalnych, działaczka zaangażowana w problemy wielokulturowości i integracji międzykulturowej. Ukończyła gospodarkę przestrzenną, naukowo zainteresowana relacją dźwięku i krajobrazu w mieście.

 

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30