Kongres Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich, to długoterminowe, oddolne i dobrowolne porozumienie kilkudziesięciu lokalnych organizacji społecznych z ponad dwudziestu polskich miast. Działamy na rzecz dobrego życia w mieście, miasta zielonego, demokratycznie zarządzanego i sprawiedliwego. To jakie są, i mogą być nasze miasta nie zależy jednak tylko od działań lokalnych władz i mieszkańców. W wielu dziedzinach to ogólnokrajowe regulacje prawne, prowadzone polityki, funkcjonujące instytucje utrudniają zrównoważony rozwój miast, prospołeczny i sprawiedliwy. Zorganizowaliśmy się więc po to, by takie bariery wspólnie przezwyciężać.

Webinarium: Fundraising pozytywną zmianą w organizacji

20 czerwiec 2020

16 czerwca 2020

To było webinarium inne niż wszystkie, bardziej informacyjno-szkoleniowe niż dyskusyjno-problemowe. Traktowało o rozwoju organizacji w kontekście pozyskiwania środków finansowych na działalność – w celu realizacji Tez Miejskich, ale nie tylko ich.

 

Była mowa tym jak:

  • WZMOCNIĆ NIEZALEŻNOŚCI ORGANIZACJI: jak zarządzać organizacją, aby była niezależna finansowo i mogła coraz lepiej wypełniać swoją misję społeczną.
  • WDRAŻAĆ MECHANIZMY, które umożliwiają gromadzenie funduszy na określone cele oraz wspomagają organizację w przygotowaniach do działań fundraisingowych.
  • WZMOCNIĆ KOMPETENCJE potrzebne do rozwinięcia w organizacji fundraisingu pozagrantowego w perspektywie strategii i pojedynczych kampanii.
  • POGŁĘBIAĆ ZROZUMIENIE jak ważne jest w organizacji PODEJŚCIE MARKETINGOWE; umożliwienie spojrzenia na własną działalność z perspektywy rynku, konkurencji i klienta.
  • WZMOCNIĆ UMIEJĘTNOŚCI OCENY FINANSÓW ORGANIZACJI (analiza sprawozdań i innych danych finansowych); przygotowanie osób zarządzających do bardziej świadomej współpracy z księgowymi.

Webinarium zaprogramowała i prowadziła Anna Jędrzejewska, z Kongresu Ruchów Miejskich:

Społeczniczka i przedsiębiorczyni. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu komunikacji, public relations oraz społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Z wykształcenia pedagog. Przez 20 lat związana z jedną z gdańskich organizacji pozarządowych. Specjalistka od pozyskiwania funduszy, budowania relacji i utrzymywania kontaktów ze sponsorami. Koordynatorka wydarzeń specjalnych, w tym koncertów charytatywnych, imprez plenerowych, tworzenia i wdrażanie strategii fundraisingowych. Pomysłodawczyni oraz trenerka programu pilotażowego „Twoje pierwsze kroki w fundraisingu” od pięciu lat realizowanego przy współpracy z Miastem Gdańsk. Realizuje autorski program „Ogród Matyldy – jak rośnie jedzenie”, program oparty na tezie z ogrodu do kuchni, oraz „Filek Pomocy” – autorski program uczenia dzieci, czym jest filantropia i jak pomagać.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem


 

Adres korespondencyjny:
Związek Stowarzyszeń KONGRES RUCHÓW MIEJSKICH
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30