Andreas Billert

Andreas Billert

Historyk sztuki, specjalista rozwoju i rewitalizacji miast, praktykujący przez wiele lat w Polsce i w Niemczech (Poznań, Lubeka, land Brandenburgia), doradca władz miejskich, publicysta, naukowiec i nauczyciel akademicki – ostatnio na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Posłanie do Uczestników V-tego Kongres Ruchów Miejskich na Śląsku i w Zagłębiu

07 lipiec 2019

Dr Andreas Billert,  duchowy ojciec KRMu, wybitny ekspert ds. rewitalizacji miast, został przyjęty do Związku Stowarzyszeń Kongresu Ruchów Miejskich jako Członek Honorowy, na mocy jednomyślnie przyjętej uchwały  Walnego Zebrania fed-KRM w Dąbrowie Górniczej w  dniu 19 maja 2017 r. podczas V Kongresu Ruchów Miejskich na Śląsku i w Zagłębiu.

Kultura a rozwój społeczny i przestrzenny miast. Doświadczenia niemieckie

01 lipiec 2019

Miasto europejskie jako przestrzeń kultury życia, mieszkania i pracy Kultura tworzy się w przestrzeni miejskiej drogą realizacji w niej przez społeczność określonych sposobów życia, mieszkania i pracy. W ten sposób mieszkańcy miasta tworzą z przestrzeni miejsca, nadając im wartości symboliczne. Miasto jako przestrzeń symbolicznego ładu staje się swojska, bliska i przyjazna, innymi słowy – zintegrowana. Społeczność uzyskuje w niej zdolność budowania swej tożsamości. Kultura miejska polega więc na pracy integrującej miasto jako społeczny podmiot zbiorowy.

Adres korespondencyjny:
66-400 Gorzów Wielkopolski, ul. Ukośna 13/4  
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Konto bankowe: 76 1600 1462 1887 8924 3000 0001
NIP: 779 246 16 30


Copyright © 2020 KRM | Strony internetowe Trojka Design