Ruchy Miejskie – nowe otwarcie

Zakończył się V Kongres Ruchów Miejskich. Duże przedsięwzięcie organizacyjne (5 miast, tłumy uczestników) z wdziękiem i w świetnej atmosferze ogarnęli: Sylwia Widzisz-Pronobis i jej przyjaciele.To piąte już spotkanie niespokojnych duchów polskich miast otwiera nowy rozdział w historii walki o nową jakość tych miast, o wartości, o otwartość i szacunek dla mieszkańców.

Po śląsko-dąbrowskim spotkaniu zbrojni jesteśmy w nowe narzędzia do wprowadzania w życie naszych ideałów. Przede wszystkim mamy Związek Stowarzyszeń Kongres Ruchów Miejskich. Zarejestrowaną i ukonstytuowaną federację, która na początek zrzesza 34 organizacje, już teraz reprezentujące  największe miasta.

Do roboty w ogarnianiu wszystkich ponadlokalnych problemów wybrani zostali członkowie zarządu:

V Kongres to 14 paneli tematycznych i kilka sesji ogólnych. Każde z tych spotkań pozostawiło po sobie dorobek, z którego chcemy i będziemy korzystać. Teraz trwa nierówna walka koordynatorów wszystkich tematów z bogactwem pomysłów, postulatów i przemyśleń. Chcemy je dla Was uporządkować, tak by były użyteczne i inspirujące do zmieniania naszych miast. Zrobimy to, trzymajcie nas za słowo.
Napisali już o nas, wszyscy życzliwie, ale nie zawsze trafnie odczytując nasze skłonności koalicyjne:
Edwin Bendyk, http://antymatrix.blog.polityka.pl/2017/05/22/ruchy-miejskie-sie-licza/
– Gazeta Wyborcza, Szymon Bujalski,http://wyborcza.pl/7,75398,21844856,ruchy-miejskie-ida-do-wyborow.html
– Onet.pl, Piotr Piotrek Kozaneckiecki,http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zakonczyl-sie-v-kongres-ruchow-miejskich/gph57mw

Komentarze są wyłączone.